Oto 7 powodów, dla których w Wielką Sobotę warto wpaść na Stadion Ogniwa Sopot.

 

Moja frustracja, dotycząca wycofania się Posnanii Poznań z rozgrywek Ekstraligi rugby szybko przeminęła. Tym bardziej, że w Wielką Sobotę na stadionie im. Edwarda Hodury będziemy mieli prawdziwe święto tej dyscypliny sportu. Znawców i sympatyków rugby do przyjścia na stadion zachęcać nie muszę. Postaram się natomiast zachęcić tych, którzy na meczach bywają sporadycznie bądź debiut mają dopiero do zaliczenia. Najlepiej już jutro!

1/ Na stadionie Ogniwa zaprezentują się wszystkie trójmiejskie zespoły: tak więc bez względu na to czy jesteś z Gdańska, Gdyni czy Sopotu – będziesz miał komu kibicować (na rugby raczej nie kibicujemy „przeciwko”…).

2/ Oba mecze będą stały na najwyższym w naszym kraju poziomie, a niewykluczone, że wszystkie cztery zespoły powalczą o medale Ekstraligi w drugiej części sezonu, czyli zmaganiach Grupy Mistrzowskiej.

3/ W samo południe zmierzą się: RC Lechia Gdańsk, czyli zespół, który w 4 ostatnich sezonach trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski oraz Budowlani Łódź, drużyna, która ostatnie 13 sezonów tylko raz kończyła poza podium. Jesienią Budowlani jednak zawodzili i z Lechią powalczą o być albo nie być w Grupie Mistrzowskiej. Porażka w Sopocie może mieć dla nich opłakane skutki…

4/ O godzinie 15 będziemy mieli pierwsze wiosną trójmiejskie derby. Ogniwo od kilku sezonów notuje stopniowy progres i w obecnych rozgrywkach na pewno powalczy o medale. RC Arka drugi rok z rzędu prezentuje najbardziej widowiskowe rugby w naszym kraju, a zawodnicy od lat grający w zbliżonym składzie rozumieją się właściwie bez słów. W dodatku praktycznie nie przegrywają – jedną z ostatnich porażek zaliczyli…w wyjazdowym meczu z Ogniwem!

5 / W Wielką Sobotę praktycznie nie odbywają się spotkania w innych dyscyplinach sportowych na trójmiejskim podwórku. W dodatku sympatycy każdego z zespołów: RC Arki, Ogniwa i RC Lechii mają znacznie większą szansę na zobaczenie zwycięstwa swojej drużyny niż ci, którzy o godzinie 17 w Hali Stulecia kibicować będą sopockiemu Treflowi…

6/  Pierwszy mecz odbędzie się o godzinie 12, drugi – 3 godziny później, czyli o 15. Łącznie to prawie pół dnia spędzonego na stadionie. A co za tym idzie – to świetna wymówka żeby uciec z domu od świątecznych porządków, pójścia na święconkę i przygotowywania wielkanocnych potraw !

7 / I na końcu – kto jeszcze nie był na odnowionym stadionie Ogniwa, ten zdecydowanie musi go odwiedzić! Obiekt nie straszy już swoim wyglądam jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu – wprost przeciwnie, mecze ogląda się na nim z wielką przyjemnością. W dodatku aura ma sprzyjać, a temperatura dochodzić do 10 stopni Celsjusza.

Panie i Panowie – w Wielką Sobotę widzimy się wszyscy na rugby !!!

KOMENTARZE